Diskuse

Téma: Novela zákona - otevřená soutěž na stavební práce
Publikováno: 12.09.2016
Dobrý den. Dozvěděl jsem se, že od 1. října 2016 začne platit novela zákona o zadávání veřejných zakázek. Zaujala mne změna, která se týká vypisování veřejných zakázek na stavební práce v otevřené soutěži. Otevřenou soutěž bude u stavebních prací povinné vypsat, až když cena dosáhne 50 milionů korun (dříve 10 milionů). To pro firmy znamená sledovat více profily zadavatele a hlídat si i menší zakázky, které nemusí být ve věstníku? Vyplývá tedy z toho, že na Českých zakázkách bude takových informací méně? Děkuji.
Odpověď:
Odpověděl/a: ČESKÉ ZAKÁZKY.CZ
Dobrý den. Souhlasím s Vámi, že tato změna v rámci novely zákona 1. října 2016 vstoupí v platnost. Nicméně Vás mohu ujistit, že množství informací o zmiňovaných zakázkách, bude stále stejně jako doposud. Otevřené soutěže na stavební práce jsme již v minulosti monitorovali a uveřejňovali nejen z věstníku veřejných zakázek, ale i z profilů zadavatelů. V tomto směru se pro České zakázky nic nemění. Děkuji za dotaz.
Přidat nové téma do diskuse
Formulář pro odpověď
Jméno:* Příjmení:*
Text odpovědi:*
E-mail:*
* Povinné položky Pravidla diskuse
Další dotazy, které by Vás mohly zajímat
Publikováno: 03.01.2016
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jak zadavatelé postupují, jestliže se jednotlivé nabídky dodavatelů shodují? Jakým způsobem dané zakázky vyhodnocují?
Napsat odpověd  |  >
Publikováno: 05.01.2016
Dobrý den. Měl bych dotaz ohledně organizované prohlídky místa plnění veřejné zakázky. Je nutné nahlásit svoji účast dopředu? Jakým běžným způsobem lze účast ohlásit?
Napsat odpověd  |  >
ČESKÉ ZAKÁZKY.CZ
© 2015 - 2020 ČESKÉ ZAKÁZKY.CZ